25 Aralık 2017 Pazartesi

BREAKİNG BAD


    Bittiğinden beri büyük boşluk içindeyim. Zaten ne zaman çok sevdiğim bir diziyi, filmi, kitabı bitirsem aynı hisler içinde oluyorum. Jeneriğinden tutun da finaline kadar her anını özlüyorum.
Bilenler bilir,bizim televizyon dizilerinden nefret ediyorum. Sanki nedense son yıllarda kayda değer bir dizi çekilmiyormuş gibi geliyor bana. Türk dizileri için diyorum bunu tabi. Her şeyin aşk, ihtiras, nefret, planlar üzerine kurgulanması bana biraz saçma geliyor. Onun yerine Leyla ile Mecnun, Avrupa Yakası gibi bizi güldüren dizileri tekrar tekrar izlemeyi yeğliyorum. Her neyse işte artık yeni bir şeyler izleme isteği duyduğum bir anda nedense aklıma Breaking Bad geldi. Sürekli her yerde görüyordum zaten. Öylesine ilk bölümünü izledim ve beni direkt bağladı. Sonraları her akşam eşim işten geldikten sonra izlemeye başladık. Ne yazık ki birkaç gün önce de bitti.
   Bir çoğunuz zaten izlemiştir ama ben yine de kısaca konusunu da anlatayım. Başrolü olan Walter White bir kimya öğretmenidir. Engelli bir oğlu ve hamile bir eşi vardır. Ve kendisinin kanser olduğunu öğrenir. Tek arzusu öldükten sonra ailesinin rahat bir hayat sürmesidir. Bu sebeple eski öğrencisi olan Jesse Pinkman ile bir çeşit uyuşturucu olan kristal meth üretimine başlarlar. İlk başlarda bu ikili arasında küçük bir operasyon olsa da daha sonraları işler çığırından çıkar ve uyuşturucu kartellerinin ellerine kadar düşerler. Çünkü Walter'ın ürettiği meth gelmiş geçmiş en saf methtir. Uyuşturucu üretirken gerçek adını gizlemek için taktığı Heisenberg, narkotik ve bu işte olanların arasında efsane olmuştur. İşin kötü yanı şu ki Walter'ın bacanağı olan Hank çok hırslı bir narkotik ajanıdır ve Heisenberg olarak bildiği bu uyuşturucu üreticisinin peşindedir.
    Walter'ın keskin zekası, olayların kurgulanışı kesinlikle mükemmeldi. Dediğim gibi jeneriğine bile hayranım çünkü kimya tablosu üzerine kurgulanmış. Dizinin beğendiğim bir diğer yanı ise tüm karakterin olabildiğince ön planda olması yani temelde olan iki karakter dışında diğerlerini de olabildiğince çok görmemiz. Hank, Mike, Walter'ın eşi Skyler, Saul, Gustova Fring. Diğer karakterlerin de yapacaklarının zaman zaman bizi heyecanlandırması hoşuma gitti benim. Sadece finali belki daha farklı olabilirdi diye düşünüyorum.
    Bundan sonra da Breaking Bad'in en renkli karakteri olan Saul Goodman'in dizisi olan 'Better Call Saul' dizisini izlemeyi planlıyorum.
   

      Hoşçakalın...

2 yorum:

Benzer Yazılar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...